پاکسازی پوست / صورت چیست؟

پاک سازی صورت و پاک سازی پوست به مجموعه کارهایی گفته میشود که سبب کاهش و رفع تمام آلودگی های سطحی و محیطی و عمقی از روی تمامی لایه های شاخی شده (keratin) پوست میباشد.

آلودگی ها به صورت محیطی از طریق آلودگی هوا، میزان آلاینده های بالا در هوا، سرب مخصوصا در فصل های پاییز و زمستان به دلیل سرد شدن و سنگینی هوا میزان آلاینده ها بیشتر میشود؛  روی پوست های چرب ، مخطلط ، میکس (mix)، کامبینیشن (Combination) و اُیلی (Oily) تجمع و جذب آلودگی بالاتر از پوست های دیگر میباشد و در این فصول و فصل های دیگر آلودگی های محیطی را بیشتر از پوست های دیگرجذب میکنند. لایه های شاخی و کراتینه (keratin) شده پوستشان ضخیم تر میشود و در ظاهر ما با دانه های سر سیاه روی پوست مواجهه میشویم. (دانه های سرسیاه اصولا در پوست های چرب، مخطلط، نرمال روبه چرب، نرمال رو به مخطلط، کامبینیشن (Combination) و میکس (mix) پدیدار میشوند. دانه های سرسیاه به دلیل ترشح بیش از حد غدد سباسه (سبوم) یا همان غدد چربی که بیشتر در نواحی تیزون (بینی، چانه و پیشانی) وجود دارند که باعث جذب بیشتر آلودگی میشوند به وجود میاید.)

در صورتی که پوست اگر حداقل ۲۱ روز تا ماهی یک بار تمیز نشود و آلودگی های سطحی و عمقی پوست باز نشود، ترشح چربی بیشتر از قبل شده و سبب باز شدن تمامی منافذ سطحی روی پوست میشود و بعد از سپری شدن مدتی کوتاه پوست دچار عارضه پوست پرتقالی (به اصطلاح) میشود که تمام سطح پوست پر از منافذ خیلی باز و سوراخ های گشاد میشود؛ دوام آرایش بر روی پوست های چرب بسیار کمتر است، افتادگی پوست بیشتر و شایع تر است، دانه های سرسیاه، دانه های سر سفید، کیست های چربی و کُمِدون ها بر روی پوست های چرب و مخطلط بیشتر است و با پاکسازی مرتب پوست به کمتر شدن ترشح غدد چربی در پوست خود کمک میکنیم. کنترل غدد چربی و سباسه با کار پاکسازی صورت انجام میشود در نتیجه با بالانس شدن میزان ترشح چربی پوست سبک تر شده، عمق منافذ باز کمتر میشود دانه های سرسیاه تخلیه میشود و ما پوستی نرم شفاف و تمیز خواهیم داشت.

عوامل خارجی که به عوامل بیرونی معروف هستند عبارت اند از: آلودگی های محیطی، سرب، آلاینده های هوا، رادیکال های آزاد، آفتاب ونور مستقیم آن و در خانوم ها استفاده زیاد و مکرر از مواد آرایشی، میکاب مخصوصا در طولانی مدت سبب آلودگی های پوستی در خانم ها و آقایون میشوند و همچنین باعث تخریب بافت سالم پوست، پیری زود رس، جذب بالای آلودگی، ایجاد و شروع دانه های سر سیاه، منافذ باز، کک و مک، لک و… میشوند.

اِسکین کِیر ها (Skin care) یا فیشیالیست ها که مشاور و متخصص بهداشت و زیبایی پوست هستند و در روند سلامت و تمیزی پوست کار میکنند؛ در مجموعه خانم کیمیا لک تمامی این موارد بدون دخالت دستگاه، بدون تزریق، کاملا طبیعی، با دست و با تکنیک های ماساژ و تکنیک های فیشیال و فول فیشیال همچنین با بهترین مواد بهداشتی و پوستی روز دنیا انجام میشود.

پوست آیینه تمام نمای بدن است؛ پوست آیینه کبد است!

همان طور که از قبل گفته شد میزانی از آلودگی ها بر اثر عوامل محیطی روی پوست ایجاد میشوند و برخی از آلودگی ها و تخریب های پوست افراد در همه سنین، حتی کودکان بر اثر تغذیه نامناسب و غیر اصولی است که سبب ایجاد رسوبات در بافت های اصلی بدن که در حفظ سلامتی و شادابی پوست تاثیر بسزایی دارند میشود. از مهمترین این بافت ها میتوان به کبد اشاره کرد. برای داشتن پوستی شفاف تر، روشن تر، با کمترین میزان تخریب، سالم،  بهداشتی، تمیز و براق، بایستی  در کنار رعایت اصول بهداشتی و نظافت فردی پوست و همچنین پاکسازی مرتب صورت حتما به موضوع پاکسازی بدن، پاکسازی کبد و اصلاح نوع تغذیه اهمیت قائل بشویم چرا که انزیم های کبدی در سلامت پوست بسیار موثراند. چرب شدن، سنگین شدن، بزرگ شدن و اختلال در ترشح انزیم های کبدی باعث میشود که ما پوستی زرد، کدر، دارای لک، جوش، ناهمواری و…داشته باشیم؛ چون کبد مانند دستگاه تصویه عمل میکند و در صورتی که این دستگاه به درستی کارنکند بدن و پوست ما نیز سالم نخواهد بود.

 پس برای گرفتن بهترین نتیجه در کوتاه ترین زمان ممکن و اصولی ترین روش بدون ساید افکت و بدون هیچگونه عوارضی ابتدا به بهداشت و سلامت پوست خود اهمیت دهید و در ثانی به رعایت اصول تغذیه ی سالم و لایف استایل خود توجه کنیم که زیر مجموعه این لایف استال و پاکسازی بدن:

۱. خواب صحیح و کامل.

۲. استرس نداشتن.

۳. استفاده نکردن از محصولات غدایی تراریخته.

۴. استفاده نکردن از غذاهای فست فودی و کنسرو شده

۵. استفاده نکردن از انواع نوشیدنی های صنعتی و کارخانه ایی و دارای مواد نگهدارنده

۶. استفاده نکردن از دخانیات ( سیگار و قلیان و..)

۷. استفاده نکردن از غذاهای خیلی چرب، سرخ کرده و سنگین

۸. استفاده نکردن از غذا های خام و پخته همزمان با هم

۹. استفاده نکردن ازمایعات حین غذا خوردن

۱۰. نخوردن آب به صورت سر پا هنگام شب

 با رعایت موارد بالا از دیدگاه و نظریه ی بهترین و برجسته ترین پزشکان، اساتید پوست و طب سنتی، به سلامت کبد که بزرگترین تصویه کننده بدن و پوست ما است کمک بزرگی کرده ایم.

سلامت بمان!

 یکی از راهکارهای ساده و قابل دسترس برای بیشتر عزیزان استفاده از دمنوش های مناسب با طبع و مزاج هر فرد میباشد. که بهتر است برای اطلاعات از نوع طبع بدن و مزاج فردیتان به پزشک متخصص طب سنتی مراجعه فرمایید تا دمنوش ها، عرقیات و گیاهانی متناسب با نوع بدن، طبع و مزاج خود استفاده کنید تا در کوتاه ترین زمان بتوانید نتیجه بهتری دریافت کنید.  دمنوش ها و انواع عرقیات گیاهی اصل، بدون اسانس و طبیعی میتواند جایگزین بسیار مناسبی به جای انواع چایی، قهوه و نوشابه های صنعتی و آبمیوه های صنعتی باشد.

با نوشیدن آب پوستی شاداب داشته باشید!

همان طور که بیشتر شما عزیزان میدانید ازنظریه ی بیشتر پزشکان معتبر و متخصص همه ی انسان ها نیاز دارند به حداقل خوردن روزی هشت لیوان مایعات مخصوصا آب در روز. اصول آب خوردن که بسیار مهم است و برای رسیدن به سلامت پوست و پاکسازی آن (مخصوصا برای تنظیم ترشح چربی در پوست های چرب و برای تنطیم بالانس چربی در پوست های چرب) اصول صحیح آب خوردن حتما باید رعایت شود: (در صورتی که موارد خاص ویا بیماری های خاص دارید حتما قبل از استفاده از نکات زیر با پزشک متخصص خود مشورت کنید و در زیر نظر ایشان دستورات زیر را انجام دهید)

۱. بهترین زمان برای آب خوردن صبح ها زمانی که از خواب بیدار میشویم است (ترجیحا با معده خالی). بهتر است آب هم دما با بدنمان باشد؛ نه خیلی گرم، نه خیلی سرد. برای تاثیر بیشتر میتوانید داخل آب مقداری عسل یا شیره انگور به همراه تخم شربتی یا دانه چیا بریزید. عزیزانی که دوست دارند به سم زدایی پوست خود نیز کمک کنند میتوانند موارد فوق را در صورت تمایل و در صورت نداشتن بیماری های خاص رعایت کنند.

۲. آب بین غذا نباید خورده شود؛ نیم ساعت قبل از غذا و دوساعت بعد از غذا بهترین زمان آب خوردن است.

۳. شب ها به هنگامی که هوا تاریک میشود تا موقع خواب بهتر است مایعات و آب به صورت سر پا خورده نشود چرا که اینکار سبب بزرگ شدن سایز کبد از دیدگاه طب سنتی میشود.

۴. موردیدر آب خوردن خیلی مهم است این است که آب سرد و یخ نخوریم بهتر است از آب گرم یا آب جوش سرد شده و یا از آب هم دما با بدن استفاده کنیم

۵. بهتراست آب را خالی نخوریم بخاطر اینکه املاح را از طریق ادرار از دست ندهیم، برای خوش مزه تر کردن طعم آب مخصوصا برای افرادی که ازآب خوردن فراری هستند یا برای کودکان؛ اگر میخواهید آب خوردن را جذاب تر کنید بهتر است از انواع میوه ها مثل توت فرنگی، لیموترش تازه، چند حلقه کیوی و یا از سبزیجات مثل چند پرنعنا، خیار رنده شده، مقداری عسل، شیره انگور و یا چند حلقه از هر میوه و سبزیجاتی را  که دوست دارید وبه آن آلرژی ندارید را به آب اضافه کنید. با این کار هم آب و ظرفتان خوشگل میشود و هم آب خوردن را برای کودکان هیجان انگیز تر میشود و ترقیب میشوید به آب خوردن. همچنین بیشتر میتوانید آب بخورید و آب خوردن علاوه برکمک به بهبود سلامت پوست سبب کاهش وزن و دفع سمومات بدن نیز میشود.

داشتن پوستی سالم و شاداب با ورزش

سمومات بدن ما از راه های مختلفی دفع میشود. یکی از راه های دفع سمومات بدن، پوست ما است. پس یکی از وظایف اصلی پوست در همه انسان ها دفع سموم از بدن میباش یکی از روش های دفع سموم از طریق پوست عرق کردن است؛ که مقداری زیادی از سمومات بدن ما به این روش دفع میشود. بدن ما دو نوع غده عرق دارد؛ آکرین وآپوکرین؛ این دو غده عرق با دفع سمومات پوست مقداری از آب بدن،  سدیم، املاح و… را از بدن دفع میکند. بهتر است این عرق کردن حداقل روزی نیم ساعت تا یک ساعت هنگام تحرک ورزشی اتفاق بیفتد، چرا که مهمترین گام در رسیدن به پوست سالم بعد از رعایت تغذیه، ورزش متناسب با نوع بدن و سن میباشد؛ با ورزش کردن مناسب در زمان ورزش و تحرک میزان ضربان قلب بالا میرود و متابلیسم شما افزایش پیدا میکند. بدن ابتدا شدوع به دفع سمومات اضافه بدن از تعریق کلیه، کبد، پوست و تعرق؛ و سپس به سوزاندن  چربی های اضافه کمک میکند. این روز ها همه میدانند که ورزش بهترین و سریع ترین راه در کنار تغذیه ی سالم برای رسیدن به پوست سالم و شفاف میباشد. که بهتر است برای لایف استایل سالم حتما این مورد را در برنامه روزانه خود حداقل هفته ایی سه بار بگنجانید.

بهترین تایم برای ورزش کردن صبح است.اگر دیسک کمر، درد زانو، مشکل مفاصلی و یا بیماری خاصی دارید حتما با پزشک خود مشورت کنید. ورزش متناسب با نوع بافت، بدن و سن خود را انتخاب کنید و زیر نظر مربی مخصوص به ورزش کردن ادامه دهید تا نتیجه مطلوبی در کوتاه ترین مدت بگیرید.

حتما هنگام ورزش کردن این نکته را رعایت بفرمایید:

هنگام ورزش کردن از مایعات به مقدار لازم استفاده کنید. از لباس نخی استفاده کنید چرا که لباس های ورزشی که بافت نایلونی و مصنوعی دارند اگر رنگ و مواد آن لباس زیاد باشد با عرق کردن جذب پوست میشود و به مرور زمان سبب تیره شدن نواحیی از پوست بدنتان میشود مانند کشاله ران، زیر بغل و حتی ممکن است در موارد خیلی خاص به بیماری ها وحساسیت های پوستی منجر شود؛ مثل قرمزی، خارش، کهیر و… . پس بهتر است موقع ورزش کردن برای سلامت پوست بدن خود حتما از لباس هایی با الیاف طبیعی، نخی، بارنگ های طبیعی (ترجیجا سفید و بی رنگ) استفاده کنید و هر روز لباس ورزشی خود را بعد از ورزش کردن با مواد شوینده غیر بودار بشورید چرا که استفاده از مواد شوینده بودار خودش میتواند حساسیت پوستی را برای شما ایجاد کند. لباس های خود را اگر امکان دارد در نور مستقیم خورشید خشک کنید در غیر این صورت عزیزانی که در آپارتمان ها زندگی میکنند و امکان استفاده وخشک کردن لباس های خود در زیر نور مستقیم خورشید را ندارند بهتر است حتما بعد از شست و شو و خشک شدن لباس از اتوی گرم استفاده کنند تا مقدار زیادی از قارچ ها و میکروب های سطحی که از طریق شست و شوی لباس ازبین نرفته اند با گرمای اتو از بین بروند و کمتر دچار ناراحتی های پوستی بعد از ورزش شوید.

این نکته را حتما رعایت کنید که اگر در محیط باز میخواهید ورزش کنید (مثلا در بوستان ها و پارک ها و اماکن ورزشی روباز مثلا ورزش هایی مثل تنیس، کوهنوردی، اسب سواری، اسکیت و…) بهتر است حتما برای حفاظت از پوست خود هنگام ورزش از ضد آفتاب مخصوص نوع پوست خود استفاده کنید. برای پوست های خشک ضد آفتاب فور درای اسکین (for dry skin)، برای پوست چرب فور اُیلی (for oily skin) یا اُیل فیری (oil free)، برای پوست های حساس سنساِتیو اسکین (sensitive skin)، برای پوست های نرمال از محصولات آل اسکین تایپ (All skin type) یا نرمال اسکین، برای پوست های کامبینیشن (combination) و پوست های مخطلط و میکس (mix) از کامبینیشن اسکین (combination akin) استفاده کنید. اگر مدت زمان قرار گرفتن شما در معرض آفتاب بیشتر از دو ساعت شد بهتر است ضد آفتاب خود را همراه داشته باشید و آن را تمدید کنید  که دچار لک، کک و مک، انواع لکه های پوستی، تیره شدن پوست و چین و چروک صورت نشوید و از تخریب آفتاب روی پوست خود جلو گیری کنید. بهتر است ضد آفتاب خود را با عیار محافظتی مناسب شهر و محیط زیست خود انتخاب کنید.

برای محافظت بیشتر خود در زیر نور آفتاب مخصوصا هنگام ورزش کردن به علت بالا بودن ضربان قلب و گرم شدن بدن و صورت بهتر است از یک دستمال نخی دور گردن استفاده کنید که میزانی از عرق های شما را بگیرد تا دچار خارش پوست نشوید و حتما از کلاه یا سایه بان مناسب ورزشی هنگام ورزش کردن در محیط باز استفاده کنید.

پاکسازی صورت به دو شکل انجام میشود:

 1. به صورت روزانه که توسط شما عزیزان در منزل انجام میشود. برای پاکسازی روزانه بعد از بیدار شدن از خواب پوست خود را ابتدا با شوینده مناسب نوع پوست خود، که از متخصص پوست خود یا از مرکز معتبری خریداری کرده اید، بشویید. بعد از شست و شوی پوست صورت با شوینده مازاد اضافی آب صورت را با دستمال یا حوله خشک کنید واز تونر مناسب نوع پوست استفاده کنید. تونر ها یا تونیک ها محلول هایی هستند که سبب تنظیم ترشح چربی پوست میشوند؛ PH پوست را تنظیم میکنند، املاح باقیمانده از آب را از روی صورت برمیدارند و سبب بالا رفتن جذب محصولات پوستی میشوند. بهترین زمان برای استفاده از تونر ها و تونیک ها در پاکسازی روزانه صورت بعد از استفاده از شوینده و قبل از استفاده از کرم ها میباشد. بهتر است تونر را با دو پد گرد پنبه ایی روی صورت به جز دور چشم به صورت آرام و دورانی بمالید و باضربه های پیانویی جذب پوست کنید. فاصله ی بین تونر و کرم روزتان بهتر است پنچ دقیقه باشد و بعد از تونر از کرم مناسب نوع پوست صورت خود استفاده کنید (مثلا عزیزانی که پوستی چرب و جوش دار دارند بهتر است از کرم های کنترل کننده چربی یا از ژل سرم های کنترل کننده چربی، عزیزانی که پوست خشک دارند از انواع کرم های مرطوب کننده و آبرسان مناسب نوع پوست خشک و عزیزانی که پوست حساس دارند از کرم های مخصوص پوست حساس و سنساِتیو استفاده کنند. -زیر نظر پزشک-). کرم روز را باید پنج دقیقه به  صورت آرام و با ضربه های پیانویی روی پوست صورت ماساژ دهید. به هیچ عنوان کرم روز یا مرطوب کننده روزانه تان نباید به دور چشم برخورد کند دور چشم محصول مخصوص خود را دارد.*** بعد از استفاده از کرم روز، میتوانید از کرم دور چشم استفاده کنید این کرم هم باید مناسب با نوع چشم و سنتان باید باشد (اگر تیرگی دور چشم دارید از کرم های ضد سیاهی دور چشم باید استفاده کنید و اگر چین و چروک دور چشم دارید از کرم های انتی اجینگ یا فرمینگ استفاده کنید و اگر در سنی هستید که چروک دورر چشم ندارید میتوانید از سرم های نگهدارنده دور چشم استفاده کنید برای جلو گیری از خطوط و سیاهی دور چشم).

روتین مراقبت پاکسازی پوست در منزل فقط به روز ها موکول نمی شود بلکه هر شب قبل از خواب برای پاک کردن انواع آلودگی های سطحی و عمقی پوست که در طول روز جذب صورت شده باید از شوینده مناسب عمیق و پاک کننده نوع پوست خود استفاده کنید؛ مانند روز ها ابتدا صورت را با شوینده مناسب بشویید اگر میکاپ یا آرایش دارید قبل از استفاده از شوینده از پاک کننده های آرایش استفاده کنید و آرایش چشم و لب و صورت خود را پاک کنید و بعد از شوینده مناسب استفاده کنید بهتر است شوینده از روی پوست به صورت کامل با آب شسته شود، بعد تونر استفاده شود؛ شب ها میزان رسیدگی به پوست بیشتر است و پوست در تایم استراحت به سر میبرد پس کرم های تقویتی، کرم های ضد لک، کرم های سفت کننده و کرم های ضد چروک بهتر است در تایم شب استفاده شود که پوست فرصت باسازی دارد و عوامل محیطی مثل آلودگی هوا و آفتاب وجود ندارد. میتوانید در شب ها هم از کرم های تقویتی استقاده کنید و هم از کرم های شب یعنی از هر دومحصول بعد از تونر استفاده کنید؛ ابتدا سرم را میزنیم و آن را با ضربه های پیانویی روی کل صورت جذب میکنید (برای مثال اگرفردی لک دارد از سرم ضد لک، اگر چین و چروک دارد از سرم های انتی اِیجینگ ((anti-aging و لیفت و جوان کننده، اگر کم آب است از کرم های آبرسان، اگرمنافذ پوست بازه ازسرم های قابض منافذ کنترل چربی و اگر حساس است از سرم های ضد حساسیت استفاده میکند) بعد از ده دقیقه کرم یا سرم متناسب با پوست شب خود را میزنید. کرم شب مکمل سرم میشود و قوی تر عمل میکند ابتدا باید سرم زده شود بعد از کرم شب استفاده شود و در نهایت کرم دور چشم زده شود بعد از کرم دور چشم عزیزانی که سن بالای ۳۵ تا ۴۰ سال دارند حتما از مراقبت های پوست دکلته استفاده کنند؛ برای کاهش خطوط گردن و دکلته خود برای جلو گیری از افتادگی گردن برای خانم در رنج یآسگی بهتر است از کرم های لیفت گردن نیز شب ها استفاده شود. ابتدا پوست گردن پاک شود بعد کرم مناسب لیفت گردن استفاده شود.

۲. نوع دوم پاکسازی صورت به شکل ماهانه میباشد که بهتر است به متخصص فیشیال یا اسکین کیر مراجعه فرمایید برای پاکسازی عمیق تر پوست تان چرا که هرچقدر روتین پوستی مناسب را رعایت کنیم باز هم درصدی از آلودگی های عمیق روی پوست باقی میمانند، لایه های شاخی  زیاد میشود و حتما حتما پوست باید توسط متخصص این کار از لایه های شاخی، کراتینه شده، مرده، دانه های سرسیاه، سرسفید و انواع آلودگی ها حتما هر ماه تمیز شود؛ پوست از چند لایه اصلی تشکیل میشود: اپی درم، درم و هیپو درم؛ که اپی درم از پنچ لایه تشکیل میشود زیرترین لایه اپی درم به نام لایه بازال یا زاینده لایه ای است که سلول های پوستی در آن لایه تشکیل میشود ابتدا سلول ها به صورت کروی میباشند بعد از گذراندن هر لایه تا به سطح اپی درم برسند این سلول ها در هرلایه مقداری آب خود را از دست میدهند و مقداری کراتین جذب میکنند و به شکل سنگفرشی و پهن درمیایند به طوری که بعد ۲۱ تا  28 روز وقتی یک سلول تازه به سطح اپی درم میرسد دیگر کامل آبش را از دست داده کراتینه، شاخی، سنگفرشی شکل و پهن شده و از حالت کروی شکل در آمده و به حالت سنگفرشی شکل تبدیل شده و در اصطلاح ما به این لایه میگوییم لایه شاخی و کراتینه که سطحی ترین لایه اپی درم میباشد به همین دلیل پوست نیاز دارد هر ۲۸ روز یکبار پاکسازی ؛ برای همه سنین مخصوصا بعد از سن بلوغ یعنی ۱۵ سال به بالا.

در سن بلوغ به دلیل تغیرات هورمونی در دختران و پسران نوجوان پوست با تغیرات ناگهانی هورمونی در بدن روبه رو میشود که سبب میشود پوست به سمت چرب شدن برود و کم کم در این سن نوجوانان با جوش های بلوغ مواجه میشوند. دانه های سرسیاه و منافذ باز بر روی پوست پدیدار میشود؛ حتی کسانی که قبل این سن به هیچ عنوان جوش نزده بودند ممکن است دچار این عارضه های پوستی شوند؛ پس رسیدگی به پوست باید از سن بلوغ آغاز شود و تا زمانی که ما زنده هستیم این رسیدگی باید ادامه یابد.

فیشیال پاکسازی کیمیا لک

در فیشال پاکسازی با کیمیا لک بدون دخالت دستگاه کاملا طبیعی و ارگانیک با متد های     روز دنیا انواع متد های ماساژ، ترکیب مواد و فیشیال های تخصصی با بهترین و برجسته ترین و به نام ترین برند های پوستی روز دنیا.

ما در مجموعه ی خود از یازده برند مطرح  دنیا مثل:گینوی فرانسه(Guinot)،اینگرد میلت فرانسه (Ingrid Millet)،آرکایای آلمان(َArcaya) ، دکتر مورد امریکا(Murad)، ،تگودر اسپانیا (Tegoder)،تالگوی فرانسه(Thalgo) و …استفاده میکنیم.در فیشیال پاکسازی با کیمیا لک ما چهار مدل فیشال پاکسازی اختصاصی داریم:

فیشیال پاکسازی عمیق

فیشیال پاکسازی عمیق که با کاهش و رفع آلودگی های سطحی و محیطی پوست ،تخلیه ی دانه های سر سیاه و کاهش ۱۰ درصدی منافذ باز پوست و بالانس چربی میباشد. مدت زمان این فیشال یک ساعت است که بدون دخالت دستگاه تمام دانه ها ی سر سیاه از تمام نقاط پوست، بینی ،چانه ،گونه و پیشانی تخیله شده .پوست دو تا سه درجه روشن تر و نرم میشود تمام لایه های شاخی و سطحی از بین میرود و بعد از پاکسازی پوست آماده ی انجام فیشیال های تخصصی دیگر میشود.

توجه:

به طور کلی فیشال های پاکسازی پیش زمینه ی تمام فیشیال ها میباشد .برای نتیجه گیری بهترقبل از شروع فول فیشیال ها حتما از فیشیال پاکسازی استفاده کنید چراکه اگرآلودگی های سطحی و عمقی پوست از روی پوست عمیقا تمیز نشود باعث جذب نشدن مواد درمانی و تخصصی در فول فیشال ها میشود و حتی در مصرف کرم های هوم-کِر(home care)خانگی شما نیز تاًثیر دارد. چراکه میزان آلودگی پوست در صورتی که بالاباشد و منافذ با دانه های سر سیاه پوشیده شده باشد مواد خانگی (بهترین کرم هایی که درخانه شما استفاده میکنید) تاثیر بسایر کمی روی پوستتان میگذارد به دلیل اینکه جذب پوستتان نمی شود.

 پاک سازی عمیق گلدن ریپیر (Golden repair):

 تمام خواص پاکسازی عمیق را دارا میباشد ،به ازای روشن شدن و کاهش لک ها و زردی پوست یعنی در این فیشیال اختصاصی نیز دانه های سر سیاه ،منافذ باز آلودگی های سطحی و عمقی از بین میرود مدت زمان این فیشیال یک ساعت و نیم است که به جزاینکه دانه های سرسیاه و سفید و همچنین منافذ باز وتخلیه ی دانه سیاه انجام میشود، پوست چند درجه بیشتر روشن می شود و روی کمرنگ شدن لک ها و زردی پوست تاثیر به سزایی دارد این فیشیال برای عروس خانم ها بسیار پیشنهاد میشود مخصوصا عزیزانی مایلند از  فیشیال تخصصی وایتنینگ صورت که درمان تخصصی لک هست استفاده کنند حتما بهتراست در همان روز قبل از وایتنینگ صورت از پیش نیازعمیق گلدن ریپیراستفاده کنند.

پاک سازی عمیق آنزیمی

پاکسازی سوم که در مجموعه ی ما انجام میشود پاک سازی عمیق آنزیمی میباشد که مدت زمان این فیشیال نیز یک ساعت و نیم است تمام خواص پاکسازی عمیق را دارا میباشد (تخلیه ی دانه های سرسیاه بالانس چربی منافذ باز تا ۱۰ درصد کاهش پیدا میکند) و به ازای این تغییرات در پاک سازی انزیمی  پیش نیاز اصلی  فیشیال T3+ و براتمینگ که درمان های تخصصی جوش و منافذ باز هستند. برای پوست های چرب و مختلف میباشد در این فیشیال ما تخصصی بر روی بالانس چربی در پوست های چرب و مختلف فوکوس میگنیم و به مقدار ۳تا۴ درصد بیشتر منافذ بسته میشوند چربی پوست بیشتر گرفته میشود و پوست حالت مخملی پیدا کرده و بسیار نرم و لطیف و روشن میشود

فیشال پاکسازی عمیق شبه بوتاکس

چهارمین فیشال پاکسازی مجموعه ی ما فیشال پاکسازی عمیق شبه بوتاکس میباشد این پاکسازی جدیدا به مجموعه ما اضافه شده است

مخصوص عروس خانم ها و افرادی که در مراسم ها خاص شرکت میکنند میباشد.تمام خواص پاک سازی عمیق را داراست.

مدت زمان آن یک ساعت و نیم است و ما در این فیشیال از ماسک مخصوص شبه بوتاکس استفاده میکنیم که چروک های سطحی را به صورت آنی از بین میبرد و اگر به مرور زمان تمدید شود باعث کاهش بسیار زیاد عمق خطوط روی پوست میشود یعنی در کنار اینکه دانه های سر سیاه منافذ باز الودگی های عمیق از بین میروند روی خطوط و لیفت آنی صورت نیز تاثیر به سزایی میگذارد.

در انتها ما در مجموعه ی کیمیا لک با انواع فیشیال های پاکسازی ( پاکسازی عمیق، پاکسازی عمیق گلدن ریپیر ،پاک سازی عمیق شبه بوتاکس و پاکسازی عمیق آنزیمی ) در خدمت شما هستیم که بالا به شباهت ها وتفاوت های این فیشیال ها اشاره ی کامل کردیم و خوشحال میشیم نظرات خود را در زیر برای ما بنویسید.