به نام خدا
آبرسانی پوست چیست؟ و همه چیز درمورد آبرسانی پوست
در اصطلاح اسکین کِر (مشاور و متخصص بهداشت و زیبایی پوست) هیدرودرمی همان آبرسانی پوست می باش. آبرسانی پوست در حیطه کار اسکین کِر کارها به چندین روش با متدهای متفاوت از برندهای متفاوت پوستی انجام میشود.در بعضی از مواقع بعضی از افراد، با دستگاه این کار انجام میدهند که انواع دستگاه های هیدرودرمی مثل دستگاه های گالوانیک (یونیزاسیون) میباشند که با جذب یون های مثبت و منفی ژل های آبرسانی باعث رطوبت رسانی عمیقتر به پوست می شوند و از تخریب بافت آب میان بافتی پوست یا همان سلولوواتر جلوگیری میکنند. در فیشیال های خانم کیمیا لک تمامی فیشیال ها ازجمله آبرسانی مانند متدهای قبلی بدون دخالت دستگاه انجام میشود و با تکنیک های روز دنیا، توسط بهترین برندهای روز دنیا با تکنیک های ماساژ انجام پذیر است. آبرسانی پوست برای تمام پوست ها، تمام سن ها، در تمام فصول قابل انجام و اجرا می باشند و به هیچ عنوان هیچ گونه ساید افکت یا عوارض جانبی خاصی ندارد و بسیار در روند جلوگیری از پیری پوست، تخریب بافت کلاژن و الاستین و سلامت و شادابی و شفافیت پوست مناسب می باشد. به طور کلی برای داشتن پوستی سالم و شفاف بهتر است در حفظ رطوبت پوست در تمام نواحی صورت اقدامات مقتضی را به عمل اوریم.
فیشیال های ابرسانی برای انواع پوست، پوست خشک ،پوست چرب، پوست نرمال، پوست مختلط مناسب میباشد و باعث رطوبت رسانی و آبرسانی میشود.
آبرسانی در دو بخش انجام میشود :آبرسانی توسط سرم های آبرسان، کرم های آبرسان و یا ویال های آبرسان از برندهای معتبر در منزل یا درمان خانگی یا همان هوم کِر و صورت دوم فیشیال های آبرسانی می باشد که در مجموعه خانم کیمیا لک با آبرسانی اکسیژن ،آبرسانی خاویار، آبرسانی ردنس تراپی انجام میپذیرد تمامی فیشیال های آبرسانی، مدت زمان یک ساعت وبعد از تمامی فیشیال های درمانی مخصوصاً در درمان های لک بعد از فیشیال وایتنینگ صورت به طور مثال آب رسانی اکسیژن بسیار مناسب می باشد یا بعد از درمان های فیشیال های جوش مثل فیشیال برایتنینگ بهترین نوع آبرسانی ،آبرسانی ردنس تراپی می باشد و بعد فیشیال هایی مثل تالاس و خاویار در درمان های لوکس و ضد چروک و جوان سازی بهترین آبرسانی ،آبرسانی خاویار می باشد. به طور تخصصی اگر بخواهیم از فواید انواع آبرسانی نام ببریم آبرسانی اکسیژن در مجموعه خانم کیمیا لک سبب کاهش زردی پوست ،شفافیت پوست، درخشش شایان و شگفتانگیز پوست بعد از آبرسانی میباشد و همچنین آبرسانی اکسیژن با بالا بردن سطح اکسیژن پوست و رطوبت بسیار بالا ،مناسب برای افرادی که دچار استرس ،دپرشن هستند میباشد و همچنین مناسب افرادی که از دخانیات مثل قلیان و سیگار و غیره استفاده میکنند و به علت استفاده از دخانیات میزان اکسیژن خون و پوست آنها کاهش پیدا میکند و دچار زردی پوست میشوند این آبرسانی بسیار مفید می باشد برای این افراد و همچنین برای افرادی که از رژیم های غذایی سنگین به تازگی استفاده کردن یا استرس را از سر گذراندند یا غم و اندوهی را از سر گذراندند و پوست شان زرد و کدر و غیرشفاف شده است این آبرسانی کمک بسیار شایان و بزرگی برای رفع کاهش زردی ،خشکی ،کدری پوست برای این افراد میکند و در کمرنگ شدن لکه های پوستی مخصوصاً در فصل تابستان بسیار مناسب است و همچنین آبرسانی اکسیژن مناسب افرادی که از حمام آفتاب استفاده میکنند میباشد و همچنین برای افرادی که از دستگاه های برنزه کردن بدن یا اسپری تنینگ ها برای رنگ دادن به پوست خود استفاده میکنند بسیار مناسب می باشد و ساید افکت آفتاب و دستگاه ها را روی پوست شان کاهش می دهد ما در فیشیال آبرسانی اکسیژن از چهار لاین متفاوت پوستی استفاده میکنیم و قابل انجام و استفاده روی پوست تمام صورت دور چشم و گردن می باشد.
نکته بسیار مهم درمورد این آبرسانی اینکه برای افرادی که دچار آسم ،ناراحتی های قلبی و احساس فوبیا یا همان احساس خفگی و ترس از فضای بسته هستند به هیچ عنوان این فیشیال توصیه نمیشود و مناسب این افراد نیست ولی برای بقیه افراد که در بالا ذکر شد بسیار مناسب است.
فیشیال آبرسانی ردنس تراپی
آبرسانی ردنس تراپی جز فیشال های تخصصی خانم کیمیا لک میباشد که در این فیشیال ما از چهار لاین تخصصی پوست از برندهای معتبر دنیا استفاده می کنیم. مدت زمان این فیشیال یک ساعت است و بسیار مناسب تمام پوست های سنستیو (sensitive skin) می باشد.انواع حساس ،مثل پوست چرب حساس ،پوست خشک حساس ،پوست نرمال رو به حساس و یا پوست مختلط رو به حساس می باشد. فیشیال آبرسانی ردنس تراپی محدودیت سنی ندارد و بسیار مناسب افرادی که از دستگاه های تهاجمی مثل میکرو نیدلیگ،مثل درم ابریژن و مثل انواع آر اف و لیزرهای پوستی استفاده کردند و بعد از استفاده از دستگاه احساس سوزش خفیف، قرمزی خفیف میکنند در کنار درمان های خانگی که پزشک شان به آنها معرفی کرده ، فیشیال ردنس تراپی نیز میتواند کمک شایانی به رفع و کاهش قرمزی و التهاب پوستی شان کند و همچنین بسیار مفید است برای افرادی که آکنه و یا جوش پوستی دارد و قرمزی جوش دارند به کاهش قرمزی پوست و آکنه و جوش آنها بسیار کمک میکنه و بعد از فیشیال تخصصی براتنینگ که فیشیال تخصصی جوش ما میباشد، بسیار توصیه میشود که در همان روز بعد از برایتنینگ،ردنس تراپی را انجام دهید فیشیال ردنس تراپی هیچگونه ممنوعیت استفاده ای ندارد و قابل استفاده روی تمام نقاط صورت، پوست کل صورت ،دور چشم و گردن می باشد و بسیار آرامبخش، التیام بخش و شفاف کننده و آبرسان بالای پوست است و در همان جلسه اول شما شاهد کاهش مقدار زیادی از قرمزی و التهاب پوست خود خواهید بود اگر پوست حساسی دارید توصیه میکنیم که دو هفته یکبار یا بیست و یک روز یکبار از این فیشیال استفاده کنید و از مزایای آن برخوردار شوید .
فیشیال آبرسانی خاویار
این فیشیال همانند فیشیال های دیگر ابرسانی مجموعه ی خانم کیمیا لک بدون دستگاه انجام میشود با بهترین متد های روز دنیا و این فیشیال بیشتر مناسب افرادی ست که به علت خشکی و کاهش آب و رطوبت سطح پوست خود دچار خطوط ریز،عمودی و یا خطوطی که براثر دهیدراتگی پوست ایجاد شده است می باشد. مناسب افراد که سن بالای سی سال دارند و یا از رژیم های غذایی سنگین استفاده کردند، دچار شلی و افتادگی و کم آبی پوست شده اند و یا برای افرادی که دوست دارند درکنار آبرسانی از خاصیت ضد چروک بیشتری برخوردار باشند این فشیال توصیه میشود و قابل استفاده برای همه پوست ها میباشد و هیچگونه محدودیت پوستی ندارد و بهتر است بعد از درمان های پاک سازی و انواع فیشیال های لیفت و جوانسازی به عنوان فیشیال مکمل کاهش خطوط سطحی و آبرسانی عمیق پوست استفاده شود. مدت زمان یک ساعت میباشد .
علل خشکی پوست روی افراد مختلف متفاوت می باشد از علل شایع خشکی پوست می توانیم به مصرف کم مایعات در روز، مخصوصاً آب ،مصرف کم میوه ها و سبزیجات حاوی فیبر و آب بالا در روز و مصرف بیش از حد غذاهای فست فودی و انواع چای، قهوه، نسکافه و نوشیدنی های صنعتی اشاره کرد که تمامی این موارد باعث کاهش آب میان بافتی پوست یا همان سلولو واتر میشود .با کاهش آب میان بافتی پوست و رطوبت سطح پوست، پوست دچار خستگی مفرط زردی، کدری، شلی، خط های عمودی در اصطلاح خطوطی که بر اثر دهیدراتگی ایجاد می شوند ، می شود. خطوطی که بر اثر کم آبی روی پوست ایجاد می شود خیلی دیرتر و بدتر از خطوطی که بر اثر بالا رفتن سن ایجاد میشود از بین میروند چرا که خطوطی که براثر بالا رفتن سن روی صورت ایجاد شود معمولاً به خطوط ایجینگ معروف است و در نواحی مثل اطراف دور چشم که به خطوط پنجه کلاغی معروف هستند و یا خط خنده یا همان لف لاین (laugh line) و یا خطوط گردن و پیشانی می باشد که معمولاً در خانم ها بعداز رنج سن یائسگی یا همان چهل و پنج سال به بالا با کاهش بافت کلاژن و الاستین در پوست شاد ایجاد میشود که برای کاهش و جلوگیری از خطوط بیشترما به این افراد توصیه میکنیم که از فیشیال های تخصصی لیفت مثل تالاس و خاویار از مجموعه ی ما استفاده کنند و یا آبرسانی خاویار و یا اگر خطوط بسیار عمیق شده است می توانند برای رفع آن به کلینیک های زیبایی زیر نظر پزشکان مراجعه کنند و از درمان های ویژه تر استفاده کنند اما خطوطی که بر اثر کمبود آب و خشکی روی پوست ایجاد میشود در اصطلاح به خطوط عمودی معروف است. که در تمام سطوح پوست قابل مشاهده میباشد و حتی خانم بسیار جوانی مثلاً ۲۰ تا ۲۵ساله هم میتواند با اینکه وارد سن ایجینگ نشده از خطوط دهیدراتگی براثر کم آبی پوست شکایت داشته باشد یا روی پوست خود مشاهده بکند که از علل شایع کم آبی و دهیدرایتگی پوست از عوامل ظاهری پوست میتوانیم به :استفاده از شوینده های نا مناسب ، شوینده های صابونی، انواع صابون ها و شامپو های بچه نام ببریم. چراکه استفاده از شوینده های صابونی با تخریب آب میان بافتی و از بین بردن رطوبت طبیعی پوست باعث برهم خوردن ph پوست می شود و سبب خشکی بیش ازحد پوست و احساس کشیدگی بعد از شوینده روی پوست خانم ها و آقایان میشود( مخصوصاً خانم ها). یکی دیگر از علل بیرونی که سبب خشکی پوست می شود می توانیم در خانم ها به استفاده از آرایش مکرر یا همان میکاپ در طول روز ،مدت زمان طولانی روی صورت اشاره کرد مخصوصاً مواد آرایشی که حاوی سرب بالا می باشند و از برندهای غیر معتبر هستند بسیار میتوانند در خشک شدن پوست و برهم خوردن تعادل آبِ پوست دخیل باشد.
علل خشکی پوست
در مجموع خشکی پوست مانند مشکلات و عیوب پوستی دیگر هم علت های درونی دارد ،هم علت های بیرونی. اگر بخواهیم به چند علل درونی اشاره کنیم می توانیم به یبوست مزاج یا همان خشکی مزاج اشاره کنیم که این مشکل باعث خشکی شدید پوست می شود و کدری پوست را نیز به همراه می آورد. از مشکلات دیگر درونی نامتعادل بودن بالانس هورمونی در خانم ها یا اختلالات کیست تخمدان یا در اصطلاح پلی کیستیک بودن و تیرویید و استفاده از برخی داروهای خاص اشاره کرد.همان سدهیدطور که همیشه می گوییم پوست آینه تمام نمای بدن است و بهتر است برای رسیدن به نتیجه مطلوب و داشتن پوستی شفاف و با رطوبت از توصیه های بهداشتی آرایشی مناسبِ نوع پوست خود استفاده کنیم و حتماً از شوینده های مناسب نوع پوست خود استفاده کنیم بعد از شوینده برای تنظیم PH پوست خود حتماً از تونر ها و تونیک های مناسب آبرسان استفاده کنیم و برای جلوگیری از خشکی پوست توصیه میشود از سرم های قوی آبرسان و کِرِم های قوی آبرسان در روز و شب روی پوست تمیز بعد از شوینده به عنوان روتین مناسب پوست صورت برای کاهش خشکی پوست استفاده شود
میوه و سبزی جات
اگر بخواهیم چند تا از میوه ها و سبزیجات که حاوی آب بسیار بالایی هستند را نام ببریم که مصرف این موارد میتواند به کاهش خشکی پوست کمک کند میتوانیم به خیار کاهو سیب و گیاه آلوورا اشاره کنیم که مجموع این سبزیجات و گیاهان حاوی مقادیر بالایی تا نود درصد آب می باشند و کمک شایانی به کاهش خشکی پوست میکند و همچنین در درمان های خانگی و یا هوم کِر ما میتوان از ماسک های آبرسان خانگی که مناسب نوع پوست خود می باشد هفته ای یک بار در منزل ده دقیقه روی کل پوست صورت استفاده کنیم.
نکته :همیشه این نکته را باید رعایت کنیم که قبل از استفاده از ماسک های خانگی و یا هر کرم و محصول دقت کنیم که مناسب نوع پوست خود باشد و برای مطمئن شدن از داشتن آلرژی نسبت به مواد بهتر است مستقیم بر روی کل پوست استفاده نشود و قبل از استفاده ،کنار گوشت، پشت گردن، ناحیه ای کوچک از آن ماسک یا کرم را تست کنیم. اگر بعد از استفاده آن احساس قرمزی، خارش و پوسته پوسته شدن نداشتیم میتوانیم با احتیاط روی کل صورت استفاده کنیم.
آّب خوردن
از موارد بسیار مهمی که در کاهش خشکی پوست تاثیر بسزایی دارد و به رطوبت رسانی پوست صورت کمک می کند میتوانیم به خوردن روزی هشت لیوان آب در کنار مایعات دیگر اشاره کنیم که بهتر است این آب هم دمای بدن باشد و به تنهایی خورده نشود با مقداری عسل یا شیره یا انواع میوه ها و سبزیجات برای طعمدار کردن آب استفاده کنیم از آب خیلی سرد استفاده نکنیم و سعی کنیم آب را بین غذا مصرف نکنیم و در طول روز حداقل هر یک یا دو ساعت یک بار از یک لیوان آب گوارا و دلچسب استفاده کنیم. که همین نکته ریز در آب خوردن بسیار کمک شایانی در طولانی مدت به حفظ رطوبت پوست ما خواهد کرد.
شوینده ها
بهترین شوینده صورت و پاک کننده آرایش برای پوست های خشک یا افراد که از خشکی پوست رنج می برند، یا افرادی که دوست دارند رطوبت پوست خود را حفظ کنند؛ انواع شوینده های کرمی، میلکی، و یا غیر صابونی می باشد که بافت سافت و نرمی دارند و قابل استفاده روی کل صورت هستند و بعد از استفاده آنها پوست به هیچ عنوان خشک نمیشود .توصیه میشود برای پوست های خشک از شوینده های ژلی و قوی و دیپ استفاده نکنیم و حد المقدور از انواع صابون ها و شامپوی بچه، به هیچ عنوان، به عنوان شوینده روزانه استفاده نکنیم و از شوینده مخصوص انواع پوست استفاده کنید، و حتماً حتماً زیر نظر متخصص،فیشیالیست و یا پزشک خود محصول مناسب را انتخاب کنید.
ویتامین ها
اگر بخواهیم در بخش ویتامین ها به وتامین هایی اشاره کنیم که در رطوبت پوست و یا حفظ رطوبت پوست و کاهش خشکی پوست ما کمک می کنند میتوان به ویتامین های گروه E و گروه B اشاره کنیم تمام ویتامین های گروه B جوان کننده پوست و آبرسان پوست می باشند که ما میتوانیم در جوانه گندم و یا انواع مغزها مثل مغز بادام به وفور از این ویتامین استفاده کنیم. مثلاً می توانیم جوانه گندم خانگی تهیه کرده و روی وعده های غذایی در کنار سالادها و یا در وعده صبحانه،مخلوط در شیر صبح استفاده کنیم که برای پوست بسیار مفید میباشد.
روغن ها
روغن های طبیعی مثل روغن ماهی یا روغن دانه های گیاهی مثل روغن دانه ی کتان ،تخم کتان یا روغن بادام و یا روغن آرگان و یا روغن فندق و یا روغن کنجد به انواع دانه های دیگر درصورتی که طبیعی و بدون اسانس و مواد نگهدارنده باشند برای پوست های خانواده پوست خشک که بسیار مفید است چراکه اگر چربی سطح پوست در حد نرمال باشد کمک بسیار شایان و زیادی در حفظ رطوبت پوست ما خواهند کرد. از روغن های گیاهی میتوانیم در هنگام ماساژ صورت یا روز و یا شب، روی پوست صورت خود استفاده کنیم و یا از کرم هایی که حاوی این روغن ها و ویتامین ها میباشند مثل کرم های حاوی ویتامین E ویتامین B استفاده کنیم که کمک بسیار زیادی در کاهش خشکی پوست ما در پوست های خشک می کند.
نکته بسیار مهم
ما میتوانیم پوست چرب ولی خشکی داشته باشیم این به اینگونه است که نواحی از صورت در بعضی از افراد مثل تیزوم ( بینی، چانه، پیشانی) میتواند چرب باشد. به علت ترشح غدد چربی و منافذ باز بشود و در قسمت U صورت که گونه ها و کناره ها و اطراف صورت می باشد می تواند پوست خشک باشد که در این گونه افراد توصیه میشود از دو نوع کرم و سرم استفاده کنند روی نواحی چرب پوست خود از کرم ها و سرم های کنترل کننده چربی استفاده کنند و در قسمت های خشک پوست خود از کرم های آبرسان و سرم های آبرسان پوست خشک استفاده کنند و یا از محصولات نوع پوست کامبینشن و مختلط استفاده کنند. بعضی از افراد پوست چربی دارند یا حتی جوش و منافذ بازدارند ولی به علت استفاده از محصولات پوستی بسیار قوی برای درمان و یا کاهش جوش خود دچار خشکی پوست بعد از درمان آکنه یا حین درمان آکنه می شوند. به این افراد میتوانیم توصیه کنیم که در کنار درمان هایی که برای کاهش جوش خود انجام می دهند ،چه در منزل ،چه در مراکز زیبایی بهتر است به آب پوست خون و رطوبت پوست خود بسیار اهمیت دهند تا بعدها دچار مشکل نشوند و با رفع یک مشکل دچار مشکلات بعدی نشوند در کنار استفاده از محصولات خوراکی و یا مالشی ضد آکنه و ضد جوش و خشک کننده چربی پوست حتماً از سرم های آبرسان بسیار خوب استفاده کنند. به همین جهت است که میگوییم آبرسانی پوست برای تمام سن ها و تمام افراد با تمام نوع های پوست مناسب است.چراکه ما میتوانیم پوست چربی داشته باشیم که کم آب باشد و یا پوست خشکی داشته باشیم که کم چرب یا کم آب باشه و یا پوست نرمالی داشته باشیم که دچار کم آبی شده باشند پس بنابراین در جمع بندی مطلب میتوانیم به این قضیه اشاره کنیم که ما با دارا بودن هر نوع دسته بندی پوست میتوانیم به حفظ رطوبت پوست خود کمک کنیم و از فیشیال های آبرسانی و کرم های آبرسان استفاده کنیم.